استراحت – بقیه روسیه کازان جام جهانی

استراحت – بقیه: روسیه کازان جام جهانی سردار آزمون اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی بررسی ابعاد متفاوت «تحقیق و تفحص» از همشهری

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ابعاد متفاوت «تحقیق و تفحص» از مؤسسه همشهری را تشریح کرد. 

بررسی ابعاد متفاوت «تحقیق و تفحص» از همشهری

بررسی ابعاد متفاوت «تحقیق و تفحص» از همشهری

عبارات مهم : میلیون

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ابعاد متفاوت «تحقیق و تفحص» از مؤسسه همشهری را تشریح کرد.

حجت نظری درگفت وگو با ایسنا، در تشریح شرح تحقیق و تفحص در عملکرد مالی و اجرایی موسسه همشهری گفت: براق سازی عملکرد اجرایی از سال های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۶ ، ضرورت براق سازی کارنامه عملکرد مالی و همچنین ابهام در ضرورت و چگونگی استخدام های سال ۹۵ در موسسه همشهری از مهمترین دلایل ارائه طرح تحقیق و تفحص بود که از سوی نه نفر از اعضای شورای شهر مطرح شد.

وی با بیان اینکه هنوز تا حصول نتیجه های دقیق به وقت زیاد و اطلاعات جزئی تری نیاز هست، گفت: در مهرماه امسال طرح به وسیله اعضای متقاضی به هیات رئیسه شورا ارسال شد و از آن بعد گردش کار تحقیق و تفحص از موسسه همشهری کلید خورد که بر این اساس عنوان جهت بررسی به کمیسیون فرهنگی و اجتماعی ارسال شد. در این میان جلساتی با “حاجی” مدیر مسئول موسسه همشهری برگزار شد و در ادامه فرایند طرح، با دعوت از شهردار تهران، از نظرات شهردار در خصوص طرح تحقیق و تفحص از موسسه همشهری مطلع شدیم و نهایتاً این طرح با اکثریت آراء در جلسه علنی تصویب شد و رسماً تحقیق و تفحص از موسسه همشهری کلید خورد. برهمین اساس باید کارگروهی تشکیل و به صورت رسمی تحقیق و تفحص را شروع کند.

بررسی ابعاد متفاوت «تحقیق و تفحص» از همشهری

خرید ۲۲۵ کارت شناور مبهم

یکی از امضاءکنندگان طرح تحقیق و تفحص همشهری با بیان اینکه در بررسی کلی از موسسه همشهری به چند توصیه برخوردیم، افزود: یکی از پرسشها مورد تاکید هزینه های بدون مستندات و عدم پیروی از قوانین جاری کشور بود به گونه ای که در این بررسی ها مشخص شد که طی سال های ۹۰ تا ۹۶؛ سکه ، کارت هدیه و … به افراد خارج از شرکت بدون پیوست مستندات و فهرست دریافت کنندگان به ارزش بیش از یک میلیارد و یکصد میلیون تومان پرداخت شده است و همچنین موسسه همشهری در سال های ۹۱ تا ۹۶، ۲۲۵ کارت شناور طرح ترافیک خریداری کرده که استفاده کنندگان آن مشخص نیست و این در حالی است که این تعداد کارت مازاد بر تعداد کارت های طرح ترافیک سالیانه که میان مدیران و خبرنگاران توزیع شده است بود که این مورد خود مبلغی بالغ بر ۸۳۶ میلیون تومان را به موسسه همشهری تحمیل کرده است.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ابعاد متفاوت «تحقیق و تفحص» از مؤسسه همشهری را تشریح کرد. 

نظری با بیان اینکه در بررسی های اولیه از موسسه همشهری به قراردادهای غیر متعارف برخوردیم ادامه داد: یکی از این قراردادها، انعقاد قرارداد تولید، بسته بندی و توزیع بسته فرهنگی منطقه ۱۲ با منزل شهریاران جوان به ارزش اولیه ۳.۵ میلیارد تومان بوده و این قرارداد در نهایت امر هزینه ای حدود ۱میلیارد و هفتصد میلیون تومان به موسسه همشهری تحمیل کرده هست؛ این در حالی است که در یک قرارداد دیگر شرکت همشهری اقدام به انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه چهار نفر از افراد مشمول خدمت نظام وظیفه کرده که این بر خلاف ماده ۶۲ قانون نظام وظیفه بوده است.

قرار داد همشهری جهت تهیه فیلم!

حجت نظری با بیان اینکه موسسه همشهری قراردادی جهت تهیه و ساخت فیلم مستند فرهنگی و اجتماعی از منطقه ۱۲ در قالب دوازده سی دی ۴۰ دقیقه ای امضاء کرده و مبلغ ۹۱۵ میلیون تومان به نماینده شرکت پرداخت شده، گفت: ساخت فیلم جزء وظایف موسسه همشهری نیست و این در حالی است که مبلغ تهیه این فیلم بسیار زیاد از قیمت متعارف مربوط به فیلم است و همچنین کیفیت محتوای فیلم مذکور فاقد تخصص مربوط به عنوان بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مواردی نیز در قسمت امور بازرگانی موسسه همشهری وجود دارد اظهار کرد: موسسه همشهری در سال ۹۵ مقدار ۳۰ هزار کیلوگرم کاغذ ایرانی ۴۸ گرمی صد سانتیمتری به ارزش ۶۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان خریداری کرده که در این خرید، آیین نامه مالی و معاملاتی در مورد برگزاری مناقصه عمومی اجرا نشده و در استعلام ها نیز قیمت واقعی کاغذ مورد نظر در وقت انعقاد قرارداد مشخص نشده هست، در حالی که ۳۰ درصد از مبلغ کل قرارداد یعنی حدود ۲۰ میلیارد تومان به عنوان پیش پرداخت، حدود ۴ ماه قبل از اجرای قرارداد بدون دریافت گارانتی معتبر بانکی پرداخت شد و این در حالی است که عدم اخذ تضمین های کافی از فروشنده و عمل نکردن فروشنده به تعهدات باعث تضییع منافع مسلم الحصول شرکت همشهری شده است است و این عمل ناشی از کوتاهی موسسه همشهری بوده است.

بررسی ابعاد متفاوت «تحقیق و تفحص» از همشهری

وضعیت کاغذهای خریداری شده است همشهری در محاق

نظری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه قراردادی در سال ۹۳ از سوی موسسه همشهری با یک بازرگان منعقد شده است که بر اساس آن ۱۵۰۰ تن کاغذ روزنامه ۴۵ گرمی سیکتیو کار تولید کشور روسیه که هزار تن آن کاغذ معمولی “CFR” به ارزش هر تن ۵۵۰ یورو و کاغذ روزنامه CFR-HIBRITE به ازای هر تن ۵۷۵ یورو خریداری شده است است و موسسه همشهری تمام مبلغ قرارداد را به صورت یک جا و قبل از تحویل کالا به فروشنده پرداخت کرده است در صورتی که تا تاریخ تهیه این گزارش که بیش از سه سال از تاریخ امضای قرارداد می گذرد فروشنده تاکنون مقدار ۷۷۴ تن کاغذ معادل یک میلیارد و ۳۲۵ میلیون تومان را به شرکت تحویل نداده است.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ابعاد متفاوت «تحقیق و تفحص» از مؤسسه همشهری را تشریح کرد. 

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در خصوص نتیجه های بررسی گزارش موسسه همشهری در مورد نیروی انسانی گفت: در بررسی ها مشخص شد که چهار نفر از پرسنل همشهری از قراردادی به رسمی تبدیل اوضاع شدند که این مسئله نه تنها بر خلاف دستور شهردار وقت بوده بلکه این افراد از حیث سوابق خدماتی، شاخصه های مورد نیاز را نداشتند.

نظری با بیان اینکه جذب و انعقاد قرارداد با دو تن از بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشور ازسال ۸۹ تا سال ۹۶ یکی دیگر از موارد است گفت: استخدام ۱۶ نفر به عنوان مشاور مدیرعامل از سال های ۹۰ تا ۹۶ یکی از ابهامات است درحالی که این افراد بدون مجوز قانونی و بر خلاف ساختار سازمانی همشهری جذب شده است و کارکرد مشخصی هم نداشتند ولی یک میلیارد و پانصد میلیون تومان به موسسه همشهری هزینه تحمیل کرده اند.

بررسی ابعاد متفاوت «تحقیق و تفحص» از همشهری

پرداخت حقوق به ازای دورکاری

وی با بیان اینکه در سال ۹۰ ، ۱۹ نفر ، در سال ۹۱ تعداد ۳۰ نفر ، در سال ۹۲ ، ۳۲ نفر ، در سال ۹۳ تعداد ۵۴ نفر، درسال ۹۴ تعداد ۳۵ نفر ، در سال ۹۵ تعداد ۵۱ نفر و در سال ۹۶ تعداد ۴۷ نفر علی رغم عدم حضور مستمر در محل کار حقوق و مزایای کامل ماهیانه دریافت می کردند گفت: تحقیق و تفحص از موسسه همشهری تا روشن شدن ابعاد متفاوت عنوان ادامه خواهد داشت.

نظری در ادامه گفت: یکی از ابهامات اساسی بخشش مطالبات موسسه به بدهکاران هست. به عنوان مثال نشریه حزب الله که بابت چاپ نشریه در سال های اخیر، مبلغ دو میلیارد و صد میلیون تومان به موسسه همشهری بدهکار بوده هست، با تصویب هیات مدیره وقت از بازپرداخت مبلغ مذکور معاف شده است است.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در آخر گفت: تمام اقداماتی که تا این لحظه در خصوص تحقیق و تفحص از موسسه همشهری صورت گرفته، در جهت استیفای حقوق مردم و نیز دفاع از حقوق خبرنگاران و تمام تلاش گران حوزه خبررسانی به خصوص زحمت کشان موسسه همشهری است و از این به بعد هم ادامه روند بر همین مبنا صورت می گیرد.

واژه های کلیدی: میلیون | قرارداد | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs