استراحت – بقیه روسیه کازان جام جهانی

استراحت – بقیه: روسیه کازان جام جهانی سردار آزمون اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات بارسلونا – والنسیا، فینالی جهت لالیگا

بارسلونا و والنسیا تیم اول و دوم لالیگا حساس‌ترین دیدار هفته سیزدهم لالیگا را در مستایا برگزار می‌کنند. 

بارسلونا - والنسیا، فینالی جهت لالیگا

بارسلونا – والنسیا، فینالی جهت لالیگا

عبارات مهم : لالیگا

بارسلونا و والنسیا تیم اول و دوم لالیگا حساس ترین دیدار هفته سیزدهم لالیگا را در مستایا برگزار می کنند.

به گزارش ایسنا، بااهمیت ترین بازی هفته سیزدهم لالیگا امشب (یک شنبه) در مستایا انجام می شود. والنسیا و بارسلونا فینال لالیگا را در این ورزشگاه برگزار می کنند. بارسای صدرنشین، امشب وقت دارد تا فاصله خود را با نزدیک ترین تعقیب کننده اش یعنی والنسیا زیاد کردن دهد. تیم کاتالانی ۳۴ امتیازی است و تنها چهار امتیاز زیاد از خفاش ها دارد. از طرفی والنسیا می تواند با شکست آبی اناری ها اختلاف را به حداقل برساند و مسابقه را جالب تر کند. پیروزی والنسیا به نفع دو تیم مادریدی رئال و اتلتیکو نیز خواهد بود چون این دو تیم پیش از بازی دیشب خود فاصله ۱۰ امتیازی با بارسا داشتند. بارسلونا در آخرین بازی اش در مستایا با کمک داور توانست والنسیای بحران زده را شکست دهد. با این حال آبی اناری ها در بازی برگشت در نوکمپ به آسانی و با نتیجه ۴ بر ۲ پیروز شدند.

بارسلونا – والنسیا، فینالی جهت لالیگا

دو نیمکت تازه جهت دو سرمربی اسپانیایی

از نکات قابل توجه دو تیم، نخستین فصل حضور سرمربی های ارزش هست. ارنستو والورده در آخر فصل قبل، جایگزین لوییس انریکه شد و هدایت بارسا را بر عهده گرفت. از طرف دیگر مارسلینو به جای وورو بر نیمکت والنسیا نشست و توانست یک تیم فوق العاده را بسازد. کمتر کسی فکر می کرد تیمی که دو سال در بحران واقع شده است است اکنون به عنوان تعقیب کننده مهم بارسا صدرنشین باشد. خفاش ها فصل گذشته در جایگاه دوازدهم قرار گرفتند و در فصل ۱۶-۲۰۱۵ نیز در رتبه مشابه جای داشت. با این حال مارسلینو والنسیا را متحول کرد و از بازیکنانش یک تیم ساخت. درخشش بعضی از بازیکنان باعث ورودشان به تیم های ملی خود شد.

دنی پارخو، کوندوگبیا، سولر و گدس خط میانی قدرتمندی را تشکیل دادند و زاتزا و رودریگو در خط حمله دروازه حریفان را بارها ترساندن کردند. والنسیای مارسلینو یادآور دوران درخشان والنسیای رافائل بنیتس هست. بنیتس در سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵ توانست دو قهرمانی در لالیگا و جام یوفا را به دست آورد تا پرافتخارترین سرمربی این تیم شود. مارسلینو می تواند با شکست بارسلونا جهت نخستین بار سه امتیاز را برابر تیم کاتالانی به دست آورد.

بارسلونا و والنسیا تیم اول و دوم لالیگا حساس‌ترین دیدار هفته سیزدهم لالیگا را در مستایا برگزار می‌کنند. 

والورده در شروع، ناامید کننده ظاهر شد و در سوپرجام اسپانیا دو شکست را برابر رئال مادرید تجربه کرد. به نظر می رسد جدایی نیمار ضربه بدی به آبی اناری ها زده است ولی در ادامه سرمربی اسپانیایی نشان داد که این عنوان یک اشتباه است و بازی های خود را یکی از بعد دیگری در لالیگا با پیروزی به آخر رساند. تنها تیمی که توانست آبی اناری ها را متوقف کند اتلتیکو بود. تیم والورده همچون والنسیای مارسلینو در لالیگا بدون شکست است.

رقابت جهت مسی و زاتزا

پیش از شروع لالیگا اغلب مردم فکر می کردند مسی، کریستیانو رونالدو، آنتوان گریزمان و لوییس سوارس جهت عنوان پیچیچی مسابقه خواهند کرد. با این حال این اتفاق نیفتاد. محرومیت چهار جلسه ای جهت رونالدو و اخراج گریزمان در نخستین بازی باعث شد دو مهاجم تیم های مادریدی شروع بدی داشته باشند و در ادامه نیز به ترتیب یک و دو گل به ثمر برسانند. از طرفی زیاد گل های بارسا را مسی وارد دروازه حریفان کرد ولی تعقیب کننده او هم تیمی اش سوارس نشد. سیمونه زاتزا نزدیک ترین رقیب مهاجم بارسا هست. او جهت والنسیا تاکنون ۹ گل به ثمر رسانده است و با ستاره آرژانتینی تنها یک گل فاصله دارد. با توجه به این آمار بازی امشب علاوه بر این که تقابل دو تیم اول و دوم جدول است مسابقه دو گلزن برتر لالیگا نیز محسوب می شود. هر دو بازیکن می توانند جهت تیمشان تعیین کننده باشند و نخستین شکست حریفشان را رقم بزنند.

بارسلونا – والنسیا، فینالی جهت لالیگا

بارسلونا بدون مدافع

یکی از پرسشها دلواپس کننده جهت بارسلونا نبود خاویر ماسچرانو و جرارد پیکه هست. ماسچرانو در دیدار دوستانه تیم ملی آرژانتین و نیجریه آسیب دید و جهت یک ماه از مسابقه ها دور ماند. از طرفی پیکه در دیدار هفته گذشنه برابر لگانس کارت زرد پنجم خود را دریافت کرد و بازی مهم امشب (یک شنبه) را از دست داد. والورده اکنون باید از ساموئل اومتیتی و فرمایلن در خط دفاعی بهره ببرد. والنسیا در این شرایط وقت دارد از نقطه ضعف بارسا عالی ترین استفاده ممکن را ببرد.

بارسلونا و والنسیا تیم اول و دوم لالیگا حساس‌ترین دیدار هفته سیزدهم لالیگا را در مستایا برگزار می‌کنند. 

واژه های کلیدی: لالیگا | والنسیا | بارسلونا | بارسلونا | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs